Weź udział w kolejnej wycieczce rowerowej

Po raz kolejny zapraszamy serdecznie na edukacyjną wycieczkę rowerową. To już jedna z ostatnich w tym roku! Zapewniamy dużo pożytecznej wiedzy z zakresu podróżowania rowerem po mieście, aktywnie spędzony czas, miłą atmosferę, a przede wszystkim – doskonałe przygotowanie do bezpiecznej i komfortowej samodzielnej jazdy rowerem po Krakowie.

Pamiętajcie, że na rower nie ma złej pogody i w myśl tej zasady spotykamy się w najbliższą niedzielę, 29 października, na wspólną przejażdżkę, podczas której będziemy się wspólnie uczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie. Wycieczkę, która będzie trwać ok. 2 godzin, rozpoczynamy o godz. 11 w okolicy przystanku tramwajowego Dworzec Płaszów Estakada (na estakadzie rowerowo – tramwajowej). Na każdego z uczestników czeka drobny sympatyczny upominek. Wycieczkę poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Na pewno zauważyliście, że w ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiecie, gdzie możecie spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasze wycieczki są stworzone z myślą o Was! Ponadto, jeśli chcecie usystematyzować wiedzę m.in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem…i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą rowerową wycieczkę z własnym rowerem, bądź rowerem z wypożyczalni!

Ilość miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres mailowy: joanna.majdecka@um.krakow.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 12 616 87 70 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30). Potwierdzeniem zgłoszenia jest informacja zwrotna. Zgłoszenia przyjmowane są do 27 października do godz. 14.

W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności miejsc.

Wycieczka organizowana jest przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację jej regulaminu [pdf]