Spotkanie wokół książki Idze idze bajoku.

19.11.2018 godz. 18:00

Spotkanie wokół książki Idze idze bajoku. Rzecz o krakowskim Zwierzyńcu z udziałem autorki Katarzyny Siwiec
Gość specjalny: Aleksander Makino Kobyliński

Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2

„Idze, idze bajoku… rzecz o krakowskim Zwierzyńcu” to książka lekka i inteligentna, niepozbawiona subtelnej ironii. Katarzyna Siwiec przybliża czytelnikowi ten magiczny świat „pępka Krakowa” czyli Zwierzyńca. I choć klimat ten z roku na rok odchodzi w zapomnienie,  to jeszcze ukrywa się w cieniu Kopca Kościuszki razem z  (mocno dorosłymi) ostatnimi andrusami. Książka Katarzyny Siwiec to kalendarium dziejów Zwierzyńca, od czasów prehistorycznych aż po  przeplatane krótkimi esejami prezentującymi charakterystyczne osoby związane z tym miejsce.
Spotkaniu towarzyszyć będzie także muzyczne wspomnienie  – bard zwierzyniecki – Aleksander Kobyliński „Makino” zaśpiewa do śmiechu i do łez.

Katarzyna Siwiec – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego (filologia polska), dziennikarka, autorka i współautorka kilkunastu tytułów książkowych i wydawnictw albumowych, m. in. Uśmiech Rabki (2003), Madame, wkładamy dziecko z powrotem! (2009, z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem), Andrusów król (2010), Węgierska Małopolska (2011, wspólnie z Mieczysławem Czumą), Idze, idze bajoku. Rzecz o krakowskim Zwierzyńcu (2014), Włoska Małopolska (2014, z Mieczysławem Czumą i Leszkiem Mazanem).

 

prowadzenie : Marta Półtorak