KOMUNIKAT O UTRUDNIENIACH 11 LISTOPADA

Działając na zlecenie organizatora „Krakowski Klub Biegacza Dystans” przesyłam komunikat o utrudnieniach jakie wystąpią w dniu 11.11.2019 roku w związku z odbyciem się Krakowskiego Biegu Niepodległości wraz z biegami towarzyszącymi.

KOMUNIKAT

Pomiędzy godz. 13.45 a godz. 16.15 w związku z imprezą pod nazwą „Krakowski Bieg Niepodległości. Impreza towarzysząca – Krakowska Mila Niepodległości”, wystąpią utrudnienia w ruchu (wstrzymania ruchu/zamknięcia dróg na czas przebiegnięcia uczestników imprezy) na trasie:

START – Al. Focha (deptak), Most na Rudawie, Al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Malczewskiego, ul. Zaścianek, ul. Malczewskiego, Most Zwierzyniecki (chodnik dla pieszych oraz droga dla rowerów), ul. Zielińskiego, ul. Tyniecka, Bulwar Poleski, Bulwar Wołyński, ul. Ludwinowska, Most Retmański, ul. Rollego, Bulwar Podolski, ul. Nadwiślańska, wbiegnięcie na Kładkę Ojca Bernatka (część przeznaczona dla ruchu rowerowego), Bulwar Kurlandzki, Bulwar Czerwieński, Bulwaru Rodła, ul. Flisacka, ul. Kościuszki, ul. Królowej Jadwigi, ul. Gryfity, ul. Emaus, al. Focha, deptak wzdłuż al. Focha,

META: Al. Focha (deptak) na odcinku pomiędzy ul. Kasztelańską a ul. Prusa.

Zalecane objazdy:

  • w związku z utrudnieniami w ruchu na ul. Królowej Jadwigi oraz Al. Focha (w rejonie mostu na rz. Rudawie):
  • objazd od strony ul. Piastowskiej do Al. Mickiewicza ulicami: Piastowską i Reymonta;
  • objazd od strony Al. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej Aleją 3 Maja;

UWAGA! Po wbiegnięciu po starcie ostatniego zawodnika w ul. Malczewskiego (tj. około godz. 14.15) zostanie zapewniony dojazd do ul. Królowej Jadwigi (odcinek pomiędzy al. Focha a ul. Kościuszki) od strony ul. Piastowskiej. Natomiast przez cały czas trwania imprezy zamknięta będzie al. Focha w rejonie Mostu na Rudawie oraz ul. Emaus i ul. Gryfity.

  • w związku z zamknięciem ul. Kościuszki (pomiędzy ul. Komorowskiego a ul. Królowej Jadwigi) od około godz. 14.00 do około godz. 16.00:

– od Al. Krasińskiego i ul. Zwierzynieckiej dojazd do ul. Księcia Józefa ulicami: Konopnickiej, Rondo Grunwaldzkie, Monte Cassino, Zielińskiego (i odwrotnie od ul. Księcia Józefa do centrum).

 

Ponadto, w związku z ww. imprezą :

– w godz. 10.00-13.15 zostanie wyłączona droga dla rowerów oraz pieszych na Al. 3 Maja

– w godz. 10.00-16.15 zostanie wyłączona droga dla rowerów oraz pieszych na  Al. Focha;

– w godz. 13.00-16.00 wyłączone zostaną drogi dla pieszych oraz rowerów na Bulwarach Wiślanych (pomiędzy ul. Flisacką a Kładką O. Bernatka oraz pomiędzy Mostem Zwierzynieckim a Kładką O. Bernatka);

– ruch pieszych na przecięciach z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe;

– ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany (po decyzji Policji) po przebiegnięciu ostatniego uczestnika biegu;

– na  trasie biegu (w miejscach wskazanych oznakowaniem) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów. W newralgicznych miejscach trasy  będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów z tabl. informującą o usunięciu pojazdu na koszt właściciela w przypadku jego pozostawienia na odcinku drogi objętym zakazem;

Zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności, dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji i Służb Porządkowych.

Zakład Zabezpieczenia Ruchu Drogowego Sp. z o.o.