Koncert na Dzień Kobiet

Piosenka jest Kobietą!
Koncert w wykonaniu Magdaleny Ganew- mezzosopran przy akompaniamencie Władysława Borowicza. Koncert odbędzie się w Klubie Kultury Chełm, ul. Chełmska 16 w niedzielę 8 marca o godz.18:00.
Usłyszymy piosenki z repertuaru: Krystyny Prońko, Urszuli Sipińskiej, Maryli Rodowicz, Urszuli Dudziak, piosenki z Piwnicy Pod Baranami i Kabaretu Starszych Panów.

Magdalena Ganew – mezzosopran o szerokiej skali i ciepłej barwie. Porównywana do Krystyny Prońko zarówno pod względem mocy głosu, jak i jazzowego stylu. Z wykształcenia technik radiolog, z zamiłowania i z serca muzyk improwizujący. Zaczynała od zespołu pieśni i tańca Małe Słowianki, w którym przez kilka lat śpiewała i tańczyła. W gimnazjum zdobyła wyróżnienie śpiewając „Małe Tęsknoty” Krystyny Prońko w podgórskim przeglądzie piosenki organizowanym w kinie „Wrzos” w Krakowie. Uczęszczając do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, wstąpiła do chóru szkolnego o nazwie Jaszczwóry. W trakcie paru lat występowania z chórem miała okazję zaśpiewać na scenie telewizji polskiej z Jackiem Wójcickim jako tło wokalne. Od kilku lat jest uczestniczką Studia Wokalnego Blanki Dembosz. Występowała między innymi w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki ( 6 koncertów w tym recital solowy), w Centrum Kultury Podgórza, brała udział w dwóch ogólnopolskich kursach piosenki aktorskiej, wystąpiła na scenie Teatru Odwróconego w Krakowie oraz na scenie teatru w Dworku Białoprądnickim. W repertuarze posiada polskie piosenki jazzowe, piosenki z Piwnicy pod Baranami, polską piosenkę rozrywkową z lat 60, 70 tych oraz piosenki z rewii kabaretowych lat trzydziestych i dwudziestych XX wieku.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/214025353052751/