Konferencja – Krakowianki siłą miasta

Białe tło, zdjęcia kobiet, tekst

Kobiety kształtują nasze miasto, każdego dnia zmieniają rzeczywistość w najróżniejszych dziedzinach, rewolucjonizują naukę, wprowadzają innowacje w biznesie, inspirują niezwykłe kulturalne, artystyczne
i edukacyjne przedsięwzięcia, pracują i angażują się społecznie.

O historii kobiet dalej niewiele mówimy, umykają w szkolnych opowieściach biografie emancypantek, artystek, pisarek, sportowczyń.

Potrzebujemy uzupełniać tę “brakującą połowę dziejów”, z tego powodu Kraków stworzył Szlak Kobiet Krakowa – niezwykłą bazę wiedzy o krakowskich bohaterkach, która prowadzi nas przez kobiecy Kraków na przestrzeni wieków. Pragniemy zainspirować osoby pracujące z młodzieżą, nauczycieli, nauczycielki, animatorów-rki w młodzieżowych domach kultury, by wspólnie z młodymi osobami rozpoczęli podróż szlakiem kobiet i rozmowę o kobiecym wkładzie w historię, tworzyli lekcje i zajęcia, które poruszają historie walki o prawa wyborcze czy edukacyjne kobiet.

Serdecznie zapraszam na konferencję Krakowianki siłą miasta! O historii kobiet w edukacji w Muzeum Krakowa – Sala Miedziana 28 października godz. 9.30-13.30.

Więcej informacji:

Konferencja “Krakowianki siłą miasta! O historii kobiet w edukacji” – Obywatelski Kraków

oraz strona Krakowianki na fb.

Rejestracja pod adresem krakowdlarownosci@krakow.pl