Bezpłatne badania w Szpitalu im. S. Żeromskiego

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie
os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków

Powiedz stop rakowi jelita grubego – zrób bezpłatną kolonoskopię!

Badania w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia realizujemy bez ograniczeń, bez kolejek i długiego oczekiwania na termin – mogą się zgłaszać mieszkańcy wszystkich województw w wieku 50-65 lat. Zwracam się z ponowną prośbą o umieszczenie tej informacji, gdyż mówienia o profilaktyce nigdy nie jest za dużo. Szczegóły poniżej.

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50.roku życia. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy. Można rejestrować się pod nr tel. 12 622 95 53 ( codziennie w godz. 8-14)lub poprzez wysłanie e-maila na adres: badania.pbp@zeromski-szpital.pl albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej – OS. NA SKARPIE 66.

DO BADAŃ KWALIFIKUJĄ SIĘ:
wszystkie osoby w wieku 50-65 lat bez objawów raka jelita grubego

osoby w wieku 40-65 lat bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia(rodzice,rodzeństwo,dzieci) z rakiem jelita grubego
osoby w wieku 25-65 lat pochodzące z rodziny HNPCC lub FAP. W tym przypadku konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej.

Do  badań nie kwalifikujemy osób, które miały wykonaną kolonoskopię w ciągu ostatnich 10 lat!
Rak jelita grubego to jeden z bardziej podstępnych nowotworów. Szanse na jego wyleczenie są spore, ale pod warunkiem, że wykryty zostanie we wczesnym stadium. Dlatego ważne jest badanie kontrolne, do którego zachęcają lekarze. Nie zwlekaj i zrób bezpłatna kolonoskopię!
Kolonoskopia to obejrzenie „od środka” całego jelita grubego za pomocą giętkiego instrumentu wprowadzonego przez odbyt. Do badania trzeba odpowiednio oczyścić jelito dokładnej instrukcji lekarz  udzieli po ustaleniu terminu badania.
Badania finansowane są przez Ministerstwo Zdrowia.