IV ZWIERZYNIECKI WINOSIAD Z POTAŃCÓWKĄ

W tym roku będziemy ”Godoć po krakowsku”. Książka, słownik – „Powiedziane po krakowsku” została nagrodzona w grudniu 2018 roku Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca

https://www.kkm.biblioteka.krakow.pl/laureaci/powiedziane-po-krakowsku/

W zeszłym roku odbył się V Festiwal Godki Krakowskiej (https://krakowskagodka.pl/ ), na IV Winosiadzie wystąpię jego Laureaci.

https://www.facebook.com/events/387297788708623/

https://www.facebook.com/podgruszka/videos/302174587073576/

Co to oznacza. Ostatnio bardzo wzmaga się dążenie nie tylko lokalnego do powrotu do korzeni kulturowych i językowych, do tego co jest podwaliną wspólnoty nie tylko lokalnej

Będziemy opowiadać i rozmawiać o Zwierzyńcu, Krakowie, Małopolsce, naszej gwarze, o tym co nas łączy w języku, historii, kulturze i tradycji, a wieczór umilą Nam nie tylko muzycznie gådåjący i śpiewający po krakosku: Makino i Andrusy, Zwierzynieckie Kindry oraz – „Gawędziarze i Śpiewacy” z Grębynic.

Będzie okazja by porozmawiać ze Zbigniewem Grzybem ( https://www.facebook.com/Zbigniew.S.Grzyb ), wielkim pasjonatem i znawcą krakowskiej gwary, niestrudzonym działaczem społecznym, Ojcem założycielem „Festiwalu Gådki krakoskiej”.

https://www.facebook.com/Wislon.TV/

Przy lampce wybornego węgierskiego wina poczęstujemy Was krakowskimi obwarzankami i pieczywem, węgierskimi wędlinami, wyśmienitymi serami i oliwkami, ciastami i ciastkami oraz innymi smakołykami. Wszystkim co wina i dobrosąsiedztwa smak łączy i znaczenie podkreśla.
Spotkanie poprowadzą: Katarzyna Siwiec i Michał Kozioł

Wstęp za zaproszeniami tylko dla osób pełnoletnich, zaproszenia można odebrać:
od soboty 23.02 w sklepie „Kaiserhof” przy ulicy Filareckiej 2, w „Siedzibie” u Edka przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 36, , na straganie „U Marzeny i Jurka” – Plac na Stawach,
od poniedziałku 23.02 w Radzie Dzielnicy VII Zwierzyniec Krakowa ( ul. Bolesława Prusa 18, tel.: 12-421-56-66 ), w sklepie „2 Bratanki przy ulicy Filareckiej 3 w punktach InfoKraków: Sukiennice – Rynek Główny 1/3, ul. św. Jana 2, ul. Szpitalna 25 – Planty przed Teatrem im. Juliusza Słowackiego, Pawilon Wyspiańskiego pl. Wszystkich Świętych 2 oraz po kontakcie – 602-220-568.
Ilość miejsc ograniczona
Wstęp za zaproszeniami tylko dla osób pełnoletnich.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Wydziałem ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa i Radą VII Dzielnicy Krakowa – Zwierzyńca.

Organizatorzy i partnerzy:
Jarosław Sokół „Soki Zwierzyńca” ( organizator Balu na Stawach –7 edycji i Zwierzynieckiego Winosiadu z potańcówką – 3 edycje ),
Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Cracovii”,
Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa,
Rada Zwierzyńca VII Dzielnicy Miasta Krakowa.

Zwierzyniecki Winosiad z potańcówką ma na celu odradzanie i scalanie wspólnoty lokalnej oraz pobudzanie do działań prospołecznych. W formule Winosiadu mieszczą się zarówno formy rozrywkowe – koncerty i występy artystów, muzyka nie tylko taneczna, również formy kulturalno oświatowe – historia Zwierzyńca, postaci, a także promocja działań społecznych i obywatelskich. W trakcie spotkania odbywają się prezentacje przedsiębiorców, degustacje wina i innych produktów spożywczych, nie ograniczamy się tylko do lokalnej, czy też polskiej tradycji, co roku prezentowani są goście z innych regionów oraz krajów.
Zwierzyniecki Winosiad to spotkanie mieszkańców VII Dzielnicy Krakowa – Zwierzyńca oraz gości z całego miasta, poświęcone promocji nie tylko lokalnego handlu, ale i kultywowaniu tradycji kulturowych i dobrosąsiedztwa.
Promowane są działania samorządowe i działaczy społecznych, projekty obywatelskie.
Łączymy spotkanie przy dobrej tradycyjnej polskiej kuchni i degustacji win ze wspólną zabawą przy polskiej muzyce.

https://youtu.be/5xTwVD5_Hf8