Spotkanie z tłumaczem książki „Frida Kahlo.Biografia”

 

Zaprszamy na wernisaż wystawy ilustracji do książki „Frida Kahlo. Biografia” autorstwa Maria Hesse, która została wydana nakładem wydawnictwa Młody Book. Odbędzie się on 16.03.2019 o godz. 11:00 w Klubie Kultury „Przegorzały”  – ul. Kamedulska 70 (Kraków)

Książkę z j. hiszpańkiego przetłumaczył Tomasz Pindel, który podczas otwarcia wystawy opowie o jakże inspirującej i ciekawej pracy tłumacza literatury pięknej, w tym także literatury dla dzieci i młodzieży

Po spotkaniu zapraszamy na rodzinne warsztaty biżuterii meksykańskiej inspirowane motywami z twórczośći Fridy Kahlo
https://www.facebook.com/events/565179577285018/

Tomasz Pindel – polski tłumacz literatury hiszpańskojęzycznej, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego (Katedra Ameryki Łacińskiej w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych). Razem z Szymonem Kloską prowadzi program Piątka z literatury w RMF Classic. Został nagrodzony przez polski oddział Instytutu Cervantesa za Tłumaczenie Literackie za przekład „Noc jest dziewicą” Jaime Bayly’ego. Za książkę „Mario Vargas Llosa. Biografia” uhonorowany został Nagrodą Krakowska Książka Miesiąca Grudnia 2014 przyznawaną przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie.

Maria Hesse – hiszpańska artystka z Sevilli, ilustratorka i pisarka książek skierowanych do młodszego czytelnika. Książka „Frida Kahlo. Una biografia” zdobyła ogromną popularność w Hiszpanii, obecnie podbija serca polskich czytelników.
blog artystki: http://www.mariahesse.es/

Nakładem wydawnictwa Młody Book ukazała się także biografia Davida Bowiego autorstwa Hesse i tłumaczenia Pindla.
http://www.mlodybook.com.pl/