Zieleń (dobrze) urządzona

Według rankingów ilości i dostępności terenów zieleni gminnej Kraków raczej liderem nie jest w skali Polski. Jednak w naszej dzielnicy jest jakby inaczej. Teren Lasu Wolskiego i Sikornika dzieli naszą małą ojczyznę na tą część z widokiem na Wisłę (i lasek łęgowy w Przegorzałach w którym wczesnym latem można zatracić się w śpiewach godowych żab) i tą z widokiem na Rudawę. Wały rzek są nie tylko ochroną przeciwpowodziową, ale też miejscem spacerów oraz wycieczek rowerowych i nie tylko.

Jednak poza tym niewątpliwym bogactwem przyrody, potrzebna jest zieleń urządzona, ławki, kosze na odpady i Place Zabaw (w Krakowie pieszczotliwie nazywane Ogródkami Jordanowskimi lub Smoczymi Skwerami) to infrastruktura potrzebna. Najistotniejsze jest to by móc dotrzeć do nich na piechotę. Dlatego takie miejsca są rozrzucone po całej naszej Dzielnicy. Poniższa mapka pomoże Państwu miło i aktywnie spędzić czas w okresie wakacyjnym. Warto nie tylko sprawdzić najbliższe okolice, ale wybrać się na odkrywczą eskapadę w nieodwiedzane dotąd miejsce. Może będzie to początek miłych przyjaźni na długie lata. Zapraszam do Odwykania Ogródków Jordanowskich Zwierzyńca.

Dodatkową pomocą było wprowadzenie lokalizacji placów zabaw do popularnego, międzynarodowego serwisu mapowego. Ta praca została wykonana przez mamę 2 dzieci dla mam, tatów i opiekunów z poczucia solidarności. Spędźmy ten letni czas aktywnie, razem, na łonie przyrody.