Spacer detektywistyczny po Zwierzyńcu na aukcji dla WOŚP

Pokazać dzieciom miasto od mniej znanej strony, a jednocześnie wesprzeć największą ogólnopolską akcję charytatywną? Jest na to sposób. Klub Kultury Przegorzały i Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec grają razem dla WOŚP, zapraszając rodziny z dziećmi do licytowania zaproszeń na spacer detektywistyczny śladami zabytkowych willi, dworów i zamczysk w krakowskich Przegorzałach.

Spacer detektywistyczny to połączenie zwiedzania z grą miejską, moderowaną przez licencjonowanego przewodnika. W czasie spaceru dzieci wcielają się w rolę tropicieli zagadek i wspólnie prowadzą śledztwo oparte na faktach historycznych.

Na aukcję wystawione zostały zaproszenia dla jednego, dwójki, trójki lub czwórki dzieci w wieku 6-10 lat. Każde dziecko może zabrać do towarzystwa jednego rodzica. Wydarzenie ma planowo odbyć się w czerwcu i poprowadzi je Łucja Malec-Kornajew – przewodniczka krakowska, znana jako „Pani Fishka”, organizatorka Dziecięcego Biura Detektywistycznego.

Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na wsparcie fundacji WOŚP, która w tym roku zbiera środki dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Więcej informacji i linki do aukcji w serwisie Allegro można znaleźć na stronie www i w mediach społecznościowych Klubu Kultury Przegorzały.