Wesprzyj zwierzęta znad klawiatury

Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom to jak dotąd jedyna w Polsce zbiórka na rzecz schronisk organizowana przez naukowców, studentów i pracowników uczelni. W ciągu 14 ostatnich lat krakowskie uczelnie i instytuty PAN wspierane przez szkoły rozwijające różne pasje zebrały wiele ton karmy, kilka tysięcy posłań i pieniądze, za które zakupiono sprzęt do zabiegów weterynaryjnych, leki dla czworonogów i specjalistyczne karmy. Dofinansowany został też zakup bieżni wodnej dla rehabilitowanych zwierząt przebywających w schronisku przy ul. Rybnej w Krakowie, a niektórym beneficjentom opłacono media i usługi weterynaryjne.

Dotychczas wolontariusze Akcji sami organizowali zbiórki koców, datków do puszek i worków z karmą dla zwierząt. Obecnie z przyczyn epidemiologicznych nie jest to możliwe, dlatego zbiórka tym roku odbywa się w Internecie.

Pod adresem https://zrzutka.pl/s22m4w można wpłacać dowolne datki. Zbiórka potrwa do 20 grudnia. Za zebrane środki pomoc otrzymają KTOZ Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Przytulisko w Łętkowicach Kolonii, Schronisko Psie Pole i Przytulisko w Harbutowicach. W akcji może wziąć udział każdy, liczą się nawet najdrobniejsze kwoty.

Zbiórce będą towarzyszyć internetowe wydarzenia: licytacje drobnych przedmiotów i szkolenia prowadzone przez behawiorystów zwierzęcych. Dochód zostanie w całości przekazany dla objętych wsparciem schronisk.

Organizacja Akcji SOS to wspólna praca kadry i studentów uniwersytetów: Jagiellońskiego, Rolniczego i Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademii Sztuk Pięknych, instytutów Polskiej Akademii Nauk, a także Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris.

Równocześnie organizatorzy proszą o zmniejszanie bezdomności psów i kotów poprzez odpowiedzialne adopcje czworonogów z pełnych cierpienia schronisk, a także sterylizację i kastrację zwierząt właścicielskich i wolnobytujących. Zmniejszanie w ten sposób populacji dzikich kotów i psów to także ochrona rodzimej przyrody.

 

Więcej o akcji: http://www.akcjasos.up.krakow.pl/, https://www.facebook.com/AkcjaSOS/